Ogłoszenie

Najbardziej zaludnione cywilizacje: Chaos i Mroczne elfy

#1 2009-04-25 15:11:37

Archaon

Użytkownik zablokowany

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 17
Punktów :   
Poziom i "Żyw": 1 "25"
Doświadczenie: 0
Złoto: 5
Rasa: Lord Chaosu
Charakterystyki: ww:1 sz:1 s:1 wt:1

Historia Chaosu

Lodowe pustkowia na północ od Kislevu zamieszkują barbarzyńskie plemiona znane w Imperium jako Ludzie Północy (Northmen). Czasami zdarza się, iż spośród tych dzikich ludzi wyłoni się jakiś potężny przywódca, jednocząc plemiona w wielkim wojennym pochodzie, który zmierza na południe w kierunku Kislevu i Imperium. W takich chwilach Northmeni szukają jedynie rozlewu krwi i podbojów, jako że są oddanymi sługami tajemniczych bogów Chaosu.

Bogowie Chaosu są o wiele bardziej aktywni w życiu ich wyznawców od bogów innych kultur. Nagradzają swoich czcicieli natychmiastowo, gdy ktoś ich zadowoli, lecz są równie szybcy, gdy demonstrują swe niezadowolenie. Bóstwo Chaosu częstokroć okazuje swą przychylność naznaczając wybrańca swym symbolem. Symbol ten nagradza swego nosiciela mocami odpowiednimi do sfery wpływów tego bóstwa. Jeżeli bóg jest zadowolony z wyników działań zazwyczaj obdarza wyznawcę dalszymi nagrodami i mutacjami.

Najpotężniejsi i najczęściej nagradzani wojownicy spośród ludzkich wyznawców Chaosu nazywani są Czempionami (Champions) i są wyjątkowo potężni podczas bitwy. Pośród nich siła oznacza autorytet, więc są oni również przywódcami wśród ich ludu. Te stwory są tak potężne i zmutowane, że nie da się dłużej nazywać ich ludźmi. Mają tendencję do używania masywnych broni, których normalny człowiek nie dałby rady podnieść, i są odziani w Zbroje Chaosu (Chaos Armor), która jest przytwierdzona do ich skóry. Czempioni chaosu należą do grona najbardziej potężnych i przerażających istot w całym świecie.

Northmeni którzy towarzyszą swym czempionom w walce zwani są Maruderami (Maruders) i często walczą pomiędzy nieludzkimi stworami takimi jak np. Zwierzoludzie (Beastmen). Zdarza się też, iż dzielą pole bitwy z istotami zrodzonymi z czystej energii chaosu: Demonami.

Według Kalendarza Imperium:

Rok -5600: Wielki Kataklizm. Na północy otwierają się demoniczne wrota. Ludy północy stają się sługami mrocznych Bogów i powstają pierwsi wojownicy Chaosu.

Rok -4420: Elfy z Ulthuanu otwierają Wielki Wir który wsysa energię Chaosu lecz zbyt późno i Chaos odciska swoje piętno na ziemi.

Rok -1800: Cesarz Niebiańskiego Smoka jednoczy ludy Cathayu by na zawsze zmienić losy swego narodu i tworzą Wielki Bastion aby oddzielić ziemie Chaosu od ich własnych ziem.

Rok -1667: Statki Chaosu dopływają do wybrzeży Naggatothu i wybucha Bitwa Rozpaczy W której uczestniczą Mroczne Elfy i Chaos. Naggaroth zostaje obronione przez Mroczne Elfy.

Rok -1666: Górami Krańca Świata wstrząsają trzęsienia ziemi niszcząc dużą część Wielkiego Bastionu. Przez wyłomy dostają się Hordy Chaosu.

Rok -122: Ghular Zgniłoręki łupi Las Loren. Roje much poprzedzające jego siły atakują oczy chroniących knieje strzelców wyborowych.

Rok 1: Sigmar zostaje koronowany na Imperatora

Rok 211: Północna Horda atakuje ziemie Wiedźmiego Króla. Armia Chaosu zostaje pokonana.

Rok 455: Bitwa Nad Czarnym Jeziorem. Król krasnoludów ginie w zasadzce zastawionej przez Wojowników Chaosu. Król ginie z ręki jednego z Odrzuconych którzy skryli się pod lodem wyskakując na krasnoludy.

Rok 666: Nieobliczalna Morrslieba(księżyc Chaosu) Sprowadza go bliżej planety. Fala szaleństwa i histerii przetacza się przez cały świat a niepowstrzymane armie Chaosu kroczą w zielonej poświacie księżyca.

Rok 888: Losteriksson(czempion) przepływa ocean i rzuca kotwice u wybrzeży Lustrii.

Rok 954: Wojna W Nowym Świecie. Chaos dociera do Lustrii.

Rok 955: Bitwa Na Ostwaldzlim Wrzosowisku. Armia Chaosu a gigantycznych rozmiarach walczy z połączonymi siłami Ostwaldu, Nordlandu i Hochlandu. Chociaż inwazja została zatrzymana śmerć i tak zebrała wielkie żniwo. Po dziś dzień hałdy kości sterczą z wrzosowiska, służąc za ponury punkt orientacyjny.

Rok 1000: Na pustkowiach Chaosu powstają dwie Cytadele INFERIUS i CZARNA SKAŁA.

Rok 1119: Gharad Wół(Czempion Chaosu) zabija w pojedynku pod miasteczkiem Maulwurfbad znienawidzonego Hrabiego Elektora Wolfganga von Greihardta a z jego czaszki robi sobie kielich. Po pojedynku Gharad ze zdumieniem patrzy na wiwatujące na jego cześć kobiety z Miasteczka(Imperialnego miasteczka). Zadowolony z tego faktu pozostawia miasto nietknięte.

Rok 1396: Wojna Pod Karak Ghulg. Valkia Krwawa atakuje najbardziej wysuniętą na północ twierdze Krasnoludzką. Po zwycięstwie Valki karze brutalnie otwierać klatki piersiowe swoim poległym wrogą w straszliwym rytuale Krwawego Kruka.

Rok 1715: Kastragar Czempion Khorna sam bez żadnego wojska atakuje Gobliny w labiryntach Leży Gnashraka. Po wyduszeniu gołymi rękami wszystkich Goblinów dopełnia swego przeznaczenia i staje się Demonicznym Księciem.

Rok 1722: W spowitym siarkowym oparem głębinach Zharr Naggrund(ziemi krasnoludów Chaosu) powstaje sztandar Bogów.

Rok 1730: Awanturniczy mag Malofex sprowadza burzę ognia na lodowiec który jest więzieniem Kholeca Pożeracza Słońc(jest on Shaggothem czyli wielkim nieśmiertelnym smoczym ogrem) sprowadzając na ziemie jego gniew.

Rok 1760: Pod pryzmą szkieletów zostaje odkryty dolmen Lothara Bubinicusa czempiona Nurgla który zabił tak wielu wrogów że stał się Demonicznym Księciem.

Rok 1846: Bitwa orków i ludzi budzi ze snu Smoka Chaosu Galraucha który zabija wszystkich uczestników bitwy i sześć wywern posłanym mu na przeciw.

Rok 2006: Birtwa Lamentów. U wybrzeży Bretoni staje wielka armia Chaosu złożona z Khornitów i Nurglistów którzy pokonówją bretończyków. Połowa rycerzy Bretonii zostaje zabita. Siłami Chaosu dowodził Lord Kharana.

Rok 2007: Bitwa Pod Couronne. Siły Chaosu pod dowódctwem Kharana zostają rozbite przez Repanse de Loyonesse, będąc dopiero młodą dziewczyną pokonała Lorda Kharana i siły chaosu szybko poszły w rozsypkę.

Rok 2211: Hans Grunsson, największy kaznodzieja i mówca Starego Świeta wyrusza na północ, by nawracać północne ludy plemienne na wiarę prawdziwą wiarę w Sigmara. Zostaje pożarty przez Trolla Chaosu :D.

Rok 2271: Bitwa Szakali. Wielka armia Chaosu łupi z jednej z piramid w Khemri pełno złota i artefaktów. Ich droga na statki sostaje zagrodzona przez nieumarłych których w kródce pokonują. Bardzo psztrzebieni wracają na statki z wielkimi skarbami.

Rok 2298: Łupieżca Scyla Anfingrim zostaje zaatakowany przez armię chłopstwa. Po pokonaniu armi bierze przywódców do niewoli i przywiązuje ich do swojich okrętów jako poarodię rzeźb dziobowych.

Rok 2302: WIELKA WOJNA Z CHAOSEM. Niezliczone Hordy Chaosu, Demonów, Zmutowanych stworów i Zwierzoludzi stają pod sztandary wywodząćeko się z plemienia Kurganów Asavara Kula. Większość Imperium zostaje w pod naporem diabolicznej mocy.

Rok 2303 Miasto Praag pada po długim oblężeniu przez Chaos. Oblegał je sam Asavar Kul a pomagali mu: Lord Chaosu Engra Miecz Śmierci i
Kholek Pożeracz Słońc Wielki Shaggoth który niszczy mury i zmienia miasto w przybytek Chaosu. Po walce o Praag siły Chaosu ruszają na Kislev i zostają rozbite przez oddziały Imperium dowodzonych przez Imperatora Magnusa Pobożnego. Asavar Kul ginie a jego dwaj sprzymierzeńcy rozkazują odwrót reszcie armii.

Rok 2457: Wielki Luminarz Kolegium Magii Światła Egrimm von Horstmann zostaje ostatecznie skuszony obietnicami szeptanymi przez Tzeentcha i uwalnia Wielkiego Smoka Chaosu Baudrosa z jego piramidy-więzienia.

Rok 2490: Nekromantka Hela Na Wpół Umarła prowadzi hordę nieumarłych na do Krainy Trolli(zimna lodowa kraina Trolli Chaosu zmutowanych i groźnych bestii) zabijając po drodze wszystkie żywe istoty. Jednak zostaję zatrzymana przez potężną bandę trolli.

Rok 2497: Wojna Morku: Wyznawcy Nurgla atakują wampiry dowodzone przez Pietra von Carsteina. Von Carstein ukrywszy się w kopalni. Dochodzi tam do ostatniej bitwy która kończy się zawaleniem kopalni grzebiąc żywych jak i umarłych.

Rok 2515: Vilitch Przeklęty za pomocą złego ognia pali Tzeskagrad.

Rok 2517: Król Trolli Chaosu THROGG zwołuje potwory z północy i rozpoczyna wojnę przeciw cywilizowanemu światu. Jego wojna trwa do dziś.

Rok 2518: Sigvald Wspaniały Złoty Książę równa z ziemią miasto Chamburg ponieważ nie smakowało mu wino z jego winnic.

ROK 2519: Spowita cieniem postać znana jako mistrz mroku przeprowadza bluźnierczą koronację Archaona. Tego samego roku Wulfryk Wędrowiec zostaje ukarany wieczną wędrówką przez bogów Chaosu za swe przechwałki że pokona każdego w pojedynku. Wieczna wędrówka ma mu dać szansę na walkę z różnymi stwożeniami i udowodnienie że pokona każdego.

Rok 2521: Aelfrik Cyenwulf i Lord Chaosu Surtha Lenk prowadzą armie Chaosu przeciwko bramą Kislevu. Tego samego roku Vashnar Oprawca przeprowadza wielki najazd na Lustrię.

ROK 2522: Archaon, pan schyłku dziejów gromadzi największą jak dotąt armię chaosu. Połączone hordy maszerują przeciwko armiom starego świata, rozpoczynając inwazję zwaną dziś burzą chaosu. Ta inwazja trwa nadal.


Drżyjcie śmiertelnicy, bowiem Jam jest pomazaniec, ulubiony syn Chaosu zguba tego świata, armie Bogów stoją za Mną, przeto z Mojej woli i od Mojego miecza upadniecie Wy i Wasze liche narody!

Uzbrojenie: Miecz (2-6obr.)
Magia: brak
Kości magii/antymagii: brak
Zawód: brak

Offline

 

#2 2009-04-25 17:13:19

Archaon

Użytkownik zablokowany

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 17
Punktów :   
Poziom i "Żyw": 1 "25"
Doświadczenie: 0
Złoto: 5
Rasa: Lord Chaosu
Charakterystyki: ww:1 sz:1 s:1 wt:1

Re: Historia Chaosu

Saga o Khalacu Swordssonie
opowiedziana przez wojowników Bractwa Kruka przy Zimowym Stosie

                                                  I tak oto w czas krwi z północy nadciągnął wojownik
                                            Urodzony bohater o silnych ramionach, przebiegły bardziej niż wilk
                                             Khalac Swordson wołali go, szponem mu miecz, kłem topór mocy
                                               I poczuł dotyk upiornych bóstw pewnej ponurej, zimowej nocy

                                            Wszak tylko czyny krwawe, szalone, ściągają Mrocznych wejrzenie
                                             Brać jego w górach szukała chwały, błądzili w nich przez dni wiele
                                                    A Khalac ścigał swą zdobycz, choć łowy nań prowadziła
                                                         Wiecznie płominiem ziejąca, łuską okryta bestia

                                          Zimnych szponów błysk, ogni piekielnych trzask-potwór ku niemu skoczył
                                              Khalac Swordsson machnął swym ostrzem i bestii owej krwi utoczył
                                                  Wataha wilków złapała go w krąg, gdy Khalac płonął żywcem,
                                                        Lecz Khalac wyciął ogary dzikie jak kosiarz pszenicę
                                                       
                                                     Potwór spętany w ścięgien sznur powlókł się do pieczary
                                                     Khalac w ceremonialny złożył grób z serca smoka ofiarę
                                                    Pan Zmian wysłuchał jego próśb, zaleczył wiec jego rany
                                                     I odtąd Khalac płonąć jął diabelskim płomieniem jasnym
                                                   
                                                   Od tego dnia wojowników sznur ściągał pod jego sztandary
                                                   A Khalac powiódł swą nową armię na zgubę Zielonoskórym
                                                Gdy gwiazda Khalaca rozbłysła, krew czarna spłynęła śniegiem,
                                                    A Czaszek Bóg obdarzył go wykutym z brązu pancerzem

                                                      Nie zawiódł Khalac Bogów swych i dumę własną ocalił
                                                   Pokorny, choć u jego stóp rząd wrogów potężnych krwawił
                                                  I z każdym księżycem po dwakroć rosły szeregi jego wojów
                                                    Ku chwale Pana Moru zbrojni w stal ruszyli znów do boju
                                   
                                                         I oto Khalac Swordsson stanął u Piekieł Otchłani
                                                    Gdzie rój robactwa i mutantów przemykał w cieniu grani
                                                     Khalac Szczurzemu Panu niósł Nurgla morowe tchnienie
                                                   I padły chordy szczyrzych sług pod zardzewiałym mieczem

                                                   Nieprzeliczonych, wiernych wojów powiódł więc na południe
                                                        A Pan Rozkoszy szeptał mu słowa obłudnie cudni
                                                     "Pałace godne księcia" rzekł "budują je południowcy,
                                               pokosztuj ich przesłodkich mięs i win krew w żyłach burzących"
                           
                                                     I oto Swordsson "Imperatora" słabego ludu pokonał
                                                        Wziął tron i berło złote, a potem długo ucztował,
                                                 Tysiące gardeł jego imię krzyczały, gdy stanął na szczycie
                                                      A jasnowiedze wróżyli mu, że czeka go wieczne życie

                                                 Lord Khalac, pokorny za młodu, noc swą mocą rozświetlił
                                                  A żyły jego wezbrały, gdy upiorne zachcianki swe spełnił
                                                     I kiedy powłoka lorda pękła, na południowym tronie
                                                    Kapryśni bogowie pozostawili szkielet w złotej koronie.


Drżyjcie śmiertelnicy, bowiem Jam jest pomazaniec, ulubiony syn Chaosu zguba tego świata, armie Bogów stoją za Mną, przeto z Mojej woli i od Mojego miecza upadniecie Wy i Wasze liche narody!

Uzbrojenie: Miecz (2-6obr.)
Magia: brak
Kości magii/antymagii: brak
Zawód: brak

Offline

 
Nowość!!! Minimisje-żeby dowiedzieć się o nich więcej czytaj w o co chodzi/minimisje Nowość!!!
Uwaga!!! Jeśli zginiesz musisz zostać w szpitalu na czas zregenerowania sił (Ban na 24h)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tm190 new holland romet zetka 50 cylinder 80 jaka średnica szczotki do krótkich włosów jak zarobic yang na 75? nie dziala podswietlenie nawiewu golf 4